top of page
weinmann-logo_edited.png

gdy brakuje oddechu

Weinmann Emergency to specjaliści od terapii oddechowej.

Projektują niezwykle skuteczne respiratory i pełną gamę innych urządzeń wspierających wentylację pacjenta.

Zobacz wybrane produkty marki Weinmann. Po dokładne konfiguracje zapraszamy do kontaktu z nami.

NOWOŚĆ

MEDUVENT

life-base-1-ng-xs-9911-300.jpg

MEDUVENT Standard jest jednym z najmniejszych i najlżejszych respiratorów ratunkowych wyposażonych w napęd "turbinowy". Meduvent Standard umożliwia prowadzenie wentylacji ratunkowej niezależnie od zasilania tlenem z butli.

W takiej sytuacji możliwe jest prowadzenie wentylacji mechanicznej powietrzem ( 21% O2 ) przez okres ok. 8 godzin, na wbudowanym, w pełni naładowanym akumulatorze wewnętrznym.

Urządzenie oferuje elastyczne opcje ładowania: albo poprzez zasilacz 230 V i ładowarkę, albo bezpośrednio z pokładowego zasilacza 12 V.

Kiedy dostępne jest źródło O2, butla z O2 lub koncentrator tlenu, respirator może dostarczać pacjentowi mieszaninę oddechową w zakresie od 21% do 100% O2.

Niezwykle oszczędne wykorzystywanie posiadanych zasobów O2, ogranicza problemy logistyczne związane z ich pozyskiwaniem, oraz zmniejsza bieżące koszty eksploatacyjne.

Respirator transportowy Medumat easy CPRdo wentylacji automatycznej

MEDUMAT easy CPR

Respirator Medumat Easy CPR to urządzenie przeznaczone do wentylacji automatycznej CMV oraz wentylacji na żądanie DEMAND. Przewodnik głosowy prowadzi użytkownika przez wszystkie etapy wentylacji.

Respirator jest bardzo prosty w obsłudze i pozwala ratownikowi w pełni skoncentrować się na pacjencie. W trybie DEMAND urządzenie reguluje i dopasowuje przepływ tlenu indywidualnie do pacjenta. 

Respirator transportowy MEDumat Standard A sprawdza sie podczas wentylacji kontrolowanej i wspomaganej

MEDUMAT standard A

(Assist)

Rozbudowana wersja urządzenia Medumat Standard umożliwia zarówno wentylację kontrolowaną, jak i wspomaganą (SIMV).

Najnowocześniejsze rozwiązanie z ustawieniem triggera w fazie wdechowej umożliwiającą pełną synchronizację oddechu pacjenta

z wymuszoną wentylacją mechaniczną.

Przeznaczony do wentylacji zarówno dorosłych jak i dzieci i niemowląt z dwustopniową zastawką bezpieczeństwa.

Respirator transportowy z trzema trybami wentylacji CPR, RSI i CPAP

Medumat Standard 2

Medumat Standard 2 to wyjątkowy respirator posiada trzy specjalne tryby spełniające najnowsze wymagania w medycynie ratunkowej:

  • tryb CPR zapewnia wentylację w czasie RKO,

  • tryb RSI – wsparcie podczas procedury intubacji i wprowadzenie do znieczulenia,

  • tryb CPAP – nieinwazyjną wentylację z PEEP.

Medumat Standard 2

z kardiomonitorem Meducore

Respirator transportowy w połaczeniu z dedfibrylatorem Meducore

Medumat Standard 2 to respirator posiadający specjalne tryby (CPR, RSI oraz CPAP), które spełniają najnowsze wymagania w medycynie ratunkowej. W tym zestawie występuje on w połączeniu z defibrylatorem. 

Meducore Standard to mały, kompaktowy i przede wszystkim lekki defibrylator o wytrzymałej obudowie, posiadający duży, przejrzysty wyświetlacz. Jest doskonałym rozwiązaniem, zarówno dla niewykwalifikowanych osób (półautomatyczny tryb AED) jak i doświadczonej kadry medycznej (tryb manualny).

Medumat Transport

MEDUMAT_Transport.jpg

Jest to sprawdzony na rynku respirator ciśnieniowo i objętościowo zmienny, przeznaczony do wentylacji dorosłych, dzieci oraz niemowląt.

Respirator ten daje możliwość wentylacji pacjenta do 30 dni (posiada tryby ciśnieniowe, które umożliwią wentylację pacjenta ze śródmiąższowym zapaleniem płuc (czyli w przypadku powikłań wywołanych COVID-19).

Medumat Transport to wypróbowany w akcji respirator. Jest np. na wyposażeniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Untitled design (53).png
Untitled design (54).png
Untitled design (61).png

ssak ACCUVAC PRO

Ssak akumulatorowo-sieciowy Accuvac Pro jest doskonałym rozwiązaniem dla profesjonalnych służb ratowniczych.
Jego unikalność polega na precyzyjnym wyborze siły ssania dzięki przyciskom na panelu przednim, wydajnością oraz
długim czasie pracy na akumulatorze.

ssak ACCUVAC LITE

Sprawdzona jakość sskaów marki WEINMANN w nowej lżejszej odsłonie. Unikalność Accuvac Lite polega na precyzyjnym wyborze siły ssania za pomocą pokrętła, wydajności oraz długim czasie pracy na akumulatorze.

Rozdzielacz tlenu

Rozdzielacz tlenu Weinmann to urządzenie przeznaczone do podawania tlenu czterem osobom jednocześnie z jednej butli. Rozwiązanie to jest szczególnie użyteczne w sytuacjach, gdy konieczne jest natychmiastowe udzielenie pomocy wielu poszkodowanym naraz, np. w następstwie zdarzenia masowego. Jest zatem niezbędnym wyposażeniem służb ratunkowych, np. pogotowia ratunkowego, etc.

Worek resuscytacyjny Combibag

combibag.JPG

Worek Combibag jest podzielony jest na dwa asymetryczne segmenty oznaczone symbolem osoby dorosłej i dziecka. Taka konstrukcja umożliwia zróżnicowanie objętości oddechowej podawanej za pomocą tego worka osobie ratowanej. W zależności od uciskanego segmentu, worek dozuje odpowiednią ilość podawanego powietrza:

- dla dorosłych – pojemność oddechowa 500-1200 ml

- dla dzieci – pojemność oddechowa 100-500 m

Dodatkowo worek został również wyposażony w zawór bezpieczeństwa, który zmniejsza ryzyko insuflacji żołądka podczas prowadzenia wentylacji za pomocą maski twarzowej.

Do maski można podłączyć akumulator tlenowy, który pozwala zwiększyć FiO2 w powietrzu podawanym pacjentowi.

Powrót do strony głównej
bottom of page