gdy brakuje oddechu

Weinmann Emergency to specjaliści od terapii oddechowej.

Projektują niezwykle skuteczne respiratory i pełną gamę innych urządzeń wspierających wentylację pacjenta.

Zobacz wybrane produkty marki Weinmann. Po dokładne konfiguracje zapraszamy do kontaktu z nami.

NOWOŚĆ

MEDUVENT

MEDUVENT Standard jest jednym z najmniejszych i najlżejszych respiratorów ratunkowych wyposażonych w napęd "turbinowy". Meduvent Standard umożliwia prowadzenie wentylacji ratunkowej niezależnie od zasilania tlenem z butli.

W takiej sytuacji możliwe jest prowadzenie wentylacji mechanicznej powietrzem ( 21% O2 ) przez okres ok. 8 godzin, na wbudowanym, w pełni naładowanym akumulatorze wewnętrznym.

Urządzenie oferuje elastyczne opcje ładowania: albo poprzez zasilacz 230 V i ładowarkę, albo bezpośrednio z pokładowego zasilacza 12 V.

Kiedy dostępne jest źródło O2, butla z O2 lub koncentrator tlenu, respirator może dostarczać pacjentowi mieszaninę oddechową w zakresie od 21% do 100% O2.

Niezwykle oszczędne wykorzystywanie posiadanych zasobów O2, ogranicza problemy logistyczne związane z ich pozyskiwaniem, oraz zmniejsza bieżące koszty eksploatacyjne.

MEDUMAT easy CPR

Respirator Medumat Easy CPR to urządzenie przeznaczone do wentylacji automatycznej CMV oraz wentylacji na żądanie DEMAND. Przewodnik głosowy prowadzi użytkownika przez wszystkie etapy wentylacji.

Respirator jest bardzo prosty w obsłudze i pozwala ratownikowi w pełni skoncentrować się na pacjencie. W trybie DEMAND urządzenie reguluje i dopasowuje przepływ tlenu indywidualnie do pacjenta. 

MEDUMAT standard A

(Assist)

Rozbudowana wersja urządzenia Medumat Standard umożliwia zarówno wentylację kontrolowaną, jak i wspomaganą (SIMV).

Najnowocześniejsze rozwiązanie z ustawieniem triggera w fazie wdechowej umożliwiającą pełną synchronizację oddechu pacjenta

z wymuszoną wentylacją mechaniczną.

Przeznaczony do wentylacji zarówno dorosłych jak i dzieci i niemowląt z dwustopniową zastawką bezpieczeństwa.

Medumat Standard 2

Medumat Standard 2 to wyjątkowy respirator posiada trzy specjalne tryby spełniające najnowsze wymagania w medycynie ratunkowej:

  • tryb CPR zapewnia wentylację w czasie RKO,

  • tryb RSI – wsparcie podczas procedury intubacji i wprowadzenie do znieczulenia,

  • tryb CPAP – nieinwazyjną wentylację z PEEP.

Medumat Standard 2

z kardiomonitorem Meducore

Medumat Standard 2 to respirator posiadający specjalne tryby (CPR, RSI oraz CPAP), które spełniają najnowsze wymagania w medycynie ratunkowej. W tym zestawie występuje on w połączeniu z defibrylatorem. 

Meducore Standard to mały, kompaktowy i przede wszystkim lekki defibrylator o wytrzymałej obudowie, posiadający duży, przejrzysty wyświetlacz. Jest doskonałym rozwiązaniem, zarówno dla niewykwalifikowanych osób (półautomatyczny tryb AED) jak i doświadczonej kadry medycznej (tryb manualny).

Medumat Transport

Jest to sprawdzony na rynku respirator ciśnieniowo i objętościowo zmienny, przeznaczony do wentylacji dorosłych, dzieci oraz niemowląt.

Respirator ten daje możliwość wentylacji pacjenta do 30 dni (posiada tryby ciśnieniowe, które umożliwią wentylację pacjenta ze śródmiąższowym zapaleniem płuc (czyli w przypadku powikłań wywołanych COVID-19).

Medumat Transport to wypróbowany w akcji respirator. Jest np. na wyposażeniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

© 2020 RescuLine sp. z o.o. 

  • Facebook