top of page
plaze-safe-pad0.jpg

Dezynfekcja i dekontaminacja

W naszej ofercie znajdziecie sprzęt niezbędny do przeprowadzenia dekontaminacji powietrza i powierzchni  w pomieszczeniach narażonych na skażenie patogenami.  Nowością w naszej ofercie są lampy przeznaczone do Ciągłej Aktywnej Dezynfekcji (CAD) w obecności ludzi emitujące światło UV o długości 222nm.  

dezynfektor produkt.JPG

Wielofunkcyjny dezynfektor plazmowy

Wielofunkcyjny dezynfektor PLAZE SAFE W 

przeprowadza optymalny proces dekontaminacji pomieszczeń (powietrze + powierzchnie) przy wykorzystaniu wybranych skutecznych technologii: ozonowanie, jonizacja powietrza, promieniowanie UV oraz plazma.


Unieszkodliwia aż 99,9% drobnoustrojów!
 

To wyjątkowe urządzenie umożliwia prowadzenie dezynfekcji pomieszczenia nie kolidując z harmonogramem aktywności w nim, oraz w obecności przebywających w nim ludzi.
Jest to wyjątkowe rozwiązanie dla obiektów medycznych oraz miejsc, w których jednocześnie przebywa wiele osób.

1. Tryb ujemnej jonizacji – gdy w pomieszczeniu są ludzie    
Urządzenie filtruje oraz ujemnie jonizuje powietrze, zwiększając jego jakość oraz tworząc barierę ograniczającą rozprzestrzenianie się patogenów. Tryb jonizacji uwalnia 3 miliony anionów na sekundę, które elektrostatycznie  wychwytują mikroorganizmy i szkodliwe cząsteczki w powietrzu oraz powodują ich opadanie.

2. Tryb dezynfekcji – w obecności ludzi
Tryb dezynfekcji sterylizuje powietrze przepływowo wewnątrz urządzenia wykorzystując lampę fotokatalityczną i dwie lampy UVC. Promieniowa Jonizacja Katalityczna skutecznie redukuje mikroorganizmy w powietrzu oraz na powierzchniach w obecności personelu i pacjentów.

3. Tryb ozonowania – podczas dłuższych przerw w pracy      
Tryb dezynfekcji ozonem jest jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji powietrza i powierzchni, gdyż ozon w formie gazowej równomiernie wypełnia pomieszczenie i dociera do trudno dostępnych miejsc lepiej niż aerozolowe środki dezynfekcyjne, które osiadają i pozostawiają często osad. Czujnik stężenia ozonu umożliwia optymalną dezynfekcję dostosowaną do kubatury pomieszczenia. Tryb ozonowania automatycznie kończy się trybem konwertowania ozonu w tlen, co skraca czas niedostępności sterylnego pomieszczenia bez potrzeby jego wietrzenia.

dezynfektor ambulans.png

Plazmowy Dezynfektor Ambulansowy

Wielofunkcyjny dezynfektor PLAZE SAFE W 

przeprowadza optymalny proces dekontaminacji pomieszczeń (powietrze + powierzchnie) przy wykorzystaniu wybranych skutecznych technologii: ozonowanie, jonizacja powietrza, promieniowanie UV oraz plazma.

1. Tryb dezynfekcji – gdy w pomieszczeniu są ludzie  

W podstawowym trybie urządzenie korzysta z jonizacji plazmowej HPI oraz promieniowej jonizacji foto-katalitycznej (RCI), aby stale dezynfekować powietrze i osłabiać mikroorganizmy na powierzchniach, gdy w ambulansie są obecni ludzie. Dezynfektor pobiera powietrze z otoczenia, dezynfekuje je wewnątrz, a następnie generuje i wypuszcza do otoczenia jony nadtlenowe i rodniki hydroksylowe, które tworzą atmosferę ochronną, przeciwdziałają mikroorganizmom na powierzchniach i w powietrzu oraz usuwają nieprzyjemne zapachy.

2. Tryb ozonowania – gdy w pomieszczeniu nie ma ludzi

Wysoce efektywna metoda, która dezynfekuje powietrze i powierzchnie w ambulansie docierając nawet do zakamarków i miejsc, gdzie nie dociera promieniowanie UV czy aerozol nadtlenku wodoru. Tryb ten może być bezpiecznie używany ze względu na czujnik obecności człowieka. Jeśli urządzenie wykryje ruch w odległości 7m, to automatycznie zaczyna zmniejszać ilość ozonu w powietrzu. Ozonowanie posiada jednocześnie silny efekt deodoryzacyjny i pozwala szybko usunąć nieprzyjemne zapachy.

3. Automatyczna dezynfekcja 99,9% trwająca tylko 60 minut      Dzięki samoczynnej dezynfekcji i atmosferze ochronnej personel ambulansu, jest bezpieczniejszy oraz nie musi własnoręcznie dezynfekować powierzchni. Oszczędza to zasoby, czas i siły ratowników przekładając się na lepszą efektywność ich pracy oraz szybsze przywrócenie karetki do ponownej funkcjonalności.

Lampa biobójcza UV 222nm – "oczko" sufitowe dwufunkcyjne  MYSOTER DOWNLIGHT

UV222_Mysoter_Lunar_sufitowa.png

Jest to lampa dezynfekcyjno-oświetleniowa przeznaczona do pomieszczeń o dużym ryzyku zakażeń krzyżowych, emitująca światło UV o długości fali 222 nm oraz rozproszone światło o barwie naturanej, zbliżonej do światła dziennego.

Źródłem promieniowania UV jest emiter wyposażony w filtr przepuszczający tylko UV o długości fali 222nm, które w odróżnieniu od powszechnie stosowanego światła UV o długości 254 nm, nie przenika przez wierzchnie komórki martwego naskórka i rogówki oka, dzięki czemu może być stosowane do dezynfekcji powietrza i powierzchni w obecności ludzi. Źródłem światła widzialnego są LEDy.

pendant2.png

Lampa biobójcza UV 222nm – wisząca dwufunkcyjna  MYSOTER PENDANT

Ta lampa dezynfekcyjno-oświetleniowa została stworzona specjalnie do pomieszczeń o wysokim ryzyku zakażeń krzyżowych. Emituje promieniowanie UV o długości fali 222 nm, które służy do dezynfekcji, oraz rozproszone światło o naturalnej barwie, podobne do światła dziennego. Źródłem promieniowania UV jest emiter z filtrem, który przepuszcza tylko promieniowanie UV o długości fali 222 nm. W przeciwieństwie do powszechnie stosowanego światła UV o długości fali 254 nm, to promieniowanie nie przenika przez zewnętrzne komórki martwego naskórka i rogówki oka, co oznacza, że może być stosowane do dezynfekcji powietrza i powierzchni w obecności ludzi. Natomiast jako źródło światła widzialnego używane są diody LED.

Lampa_UV222_Mysoter_Lunar.webp

Lampa biobójcza UV 222nm – panel sufitowy dwufunkcyjny MYSOTER LUNAR

Kolejna lampa o właściwościach dezynfekcyjno-oświetleniowych - tym razem w postaci panelu sufitowego, która emituje filtrowane, bezpieczne dla ludzi światło o długości fal UV 222nm, które nie przenika przez wierzchnie komórki martwego naskórka i rogówki oka. Lampa ta świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach o wysokim ryzyku zakażeń krzyżowych. Można ją w łatwy sposób zamontować na sufitach podwieszanych , panelach sufitowych i na sufitach stałych.

Lampa_UV222_MysoterPRO.webp

Lampa biobójcza UV 222nm – ścienna MYSOTER PRO

Lampa ścienna MYSOTER PRO ma właściwości dezynfekcyjne. Emituje ona bezpieczne dla ludzi światło o długości fali UV 222 nm, które nie przenika przez zewnętrzne komórki martwego naskórka i rogówki oka. Ta lampa jest idealna do zastosowania w pomieszczeniach o wysokim ryzyku zakażeń krzyżowych. Może być łatwo zamontowana na ścianie - jej kąt świecenia to 64 stopnie (wersja B1) lub 108 stopni (wersja B2).

wróć do strony głównej
bottom of page