Sprzęt w dobie Coronawirusa

Sprzęt na trudny czas 

W tym  krytycznym momencie potrzebny jest specjalistyczny sprzęt do ratowania zarażonych coronawirusem, jak również sprzęt chroniący pracowników służby zdrowia mających częsty kontakt z zakażonymi.

RescuLine robi wszystko, co możliwe, by móc zaopatrzyć potrzebujących w deficytowe, w dzisiejszych czasach, urządzenia. 

Ochrona osobista

W obecnym czasie najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom służby zdrowia. To od ich zdrowia i bezpieczeństwa zależy przecież zdrowie a nawet życie tysięcy pacjentów. 

Maska pełnotwarzowa TIKI

Maska TIKI jest innowacyjnym sprzętem ochronnym do wykorzystania
w niebezpiecznych środowiskach wymagających  zabezpieczenia przed lotnymi cząsteczkami i bakteriami.

Gwarantuje niezwykle wysoki poziom ochrony, dzięki obecnemu wewnątrz nadciśnieniu oraz filtrowi P3, który zdolny jest wyłapać nawet 99,5% cząsteczek o wielkości 0,0003 mm.

Wizualne i dźwiękowe alarmy szczelności oraz rozładowania baterii dają użytkownikowi pewność bezpieczeństwa w potencjalnie niebezpiecznym otoczeniu.

Źródło powietrza, czyli tak zwany blower posiada czujnik ciśnienia oraz regulację prędkości przepływu powietrza, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie wydajności respiratora do oddechu i aktualnego zużycia powietrza. Rezultatem jest wysoki komfort oddychania nawet przy zwiększonym wysiłku.

Pobierz dokumenty związane z produktem:

Ulotka Tiki.JPG
specyfikacja techniczna.JPG
dobór rozmiarów.JPG
10_powodów_maska.JPG
procedura dezynfekcji.JPG

Wentylacja pacjenta

Respiratory to najbardziej poszukiwany sprzęt niezbędny do ratowania życia pacjentów z objawami niewydolności oddechowej. Najważniejsza funkcja, jaką powinien posiadać taki respirator, to tryb ciśnieniowy. 

Polecamy dwa z naszych respiratorów, które spełniają to kryterium.

MEDUMAT Transport

Jest to sprawdzony na rynku respirator ciśnieniowo i objętościowo zmienny, przeznaczony do wentylacji dorosłych, dzieci oraz niemowląt.
Respirator ten daje możliwość wentylacji pacjenta do 30 dni (posiada tryby ciśnieniowe, które umożliwią wentylację pacjenta ze śródmiąższowym zapaleniem płuc (czyli w przypadku powikłań wywołanych COVID-19).

Medumat Transport to wypróbowany w akcji respirator. Jest np. na wyposażeniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

MEDUMAT Standard2  3 NG

Medumat Standard 2 3NG  to respirator, który posiada trzy specjalne tryby spełniające najnowsze wymagania w medycynie ratunkowej:

  • tryb CPR zapewnia wentylację w czasie RKO,

  • tryb RSI – wsparcie podczas procedury intubacji i wprowadzenie do znieczulenia,

  • tryb CPAP – nieinwazyjną wentylację z PEEP.

Respirator ten w tej konfiguracji posiada tryby ciśnieniowe, które umożliwią wentylację pacjenta ze śródmiąższowym zapaleniem płuc (czyli w przypadku powikłań wywołanych COVID-19).

GO2VENT - pneumatyczny, jednorazowy respirator

Unikalny, prosty, lekki, o niewielkich gabarytach, łatwy w obsłudze jednorazowy respirator / resuscytator.

Przeznaczony do czasowego stosowania u jednego pacjenta

(do 30 dni).
Znajduje zastosowanie w pomocy przedszpitalnej, a także szpitalnej.

Wyjątkowe rozwiązanie możliwe do wykorzystania w warunkach szpitalnych. Może stanowić rezerwę na wypadek niedostatku lub awarii respiratorów stacjonarnych czy transportowych. Może być również wykorzystany w warunkach pracowni RTG/NMR.

 

GO2VENT to również praktyczne rozwiązanie w przypadku zdarzeń masowych, klęsk żywiołowych czy epidemii.

ROZDZIELACZ do tlenoterapii masowej

Rozdzielacz przeznaczony do podawania tlenu czterem osobom jednocześnie z jednej butli.

Rozwiązanie to jest szczególnie użyteczne w sytuacjach, gdy konieczne jest natychmiastowe udzielenie pomocy wielu poszkodowanym naraz.

 

Urządzenia Multistar firmy GCE to generacja rozdzielaczy o uproszczonym sposobie obsługi, gwarantującym ustawienie właściwego poziomu przepływu gazu w każdej sytuacji. Przepływ tlenu ustawiany jest skokowo za pomocą pokrętła w zakresie 0–25 l/min, a jego wartość widoczna jest w okienku na jego obwodzie.

Prowadnica Bougie

Prowadnica Bougie jest pomocą wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z trudną intubacją. Innowacyjne rozwiązanie zastosowane w nowym modelu prowadnicy Bougie polega na stworzeniu możliwości regulowania kąta ustawienia zakończenia prowadnicy przez użytkownika w trakcie dokonywanej intubacji.

Na prowadnicy znajduje się suwak który zmienia kąt ustawienia zakończenia prowadnicy w trakcie prowadzonej intubacji. Suwak wyposażono w tępe zęby. Jego konstrukcja umożliwia obsługę suwaka w rękawiczkach jednorazowych.

Monitorowanie parametrów życiowych pacjenta

Tam gdzie pod opieką znajduje się wielu pacjentów, ważne są sprawdzone rozwiązania dające możliwość łatwego dostępu do pacjenta z równoczesną możliwością stałego śledzenia parametrów życiowych, nawet podczas wykonywania niezbędnych procedur.  

Corpuls 3

Corpuls 3 to wielozadaniowa stacja monitorująco-diagnostyczna z funkcją defibrylacji, która dostarcza niezbędnych informacji o stanie zdrowia pacjentów i wdraża, w razie konieczności, niezbędną elektroterapię.

Składa się z trzech modułów, które komunikują się między sobą na drodze radiowej.

– moduł monitora z drukarką

– moduł pacjenta

– moduł defibrylator/ stymulator

Corpuls control

Corpuls control to rewolucyjny produkt współpracujący z defibrylatorem Corpuls3.
Jego ideą jest zwiększenie kontroli nad parametrami  życiowymi pacjenta poprzez zapewnienie personelowi medycznemu ciągłego i wygodnego dostępu do mierzonych parametrów życiowych - szczególnie podczas jego transportu lub izolacji pacjenta.

Corpuls Control to dodatkowy monitor zakładany na nadgarstek ratownika. Dotykowy wyświetlacz TFT 2,45" o rozdzielczości 240x432px zapewnia dobrą widoczność danych, można go obsługiwać nawet w rękawiczkach lateksowych i IP66.

Przechwytywanie.JPG

© 2020 RescuLine sp. z o.o. 

  • Facebook