top of page

Sprzęt w dobie Coronawirusa

Sprzęt na trudny czas 

W tym  krytycznym momencie potrzebny jest specjalistyczny sprzęt do ratowania zarażonych koronawirusem, jak również sprzęt chroniący pracowników służby zdrowia mających częsty kontakt z zakażonymi.

RescuLine robi wszystko, co możliwe, by móc zaopatrzyć potrzebujących w deficytowe, w dzisiejszych czasach, urządzenia. 

Ochrona osobista i dezynfekcja

W obecnym czasie najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom służby zdrowia. To od ich zdrowia i bezpieczeństwa zależy przecież zdrowie a nawet życie tysięcy pacjentów. 

Maska pełnotwarzowa TIKI

tiki_edited.png

Maska TIKI jest innowacyjnym sprzętem ochronnym do wykorzystania
w niebezpiecznych środowiskach wymagających  zabezpieczenia przed lotnymi cząsteczkami i bakteriami.

Gwarantuje niezwykle wysoki poziom ochrony, dzięki obecnemu wewnątrz nadciśnieniu oraz filtrowi P3, który zdolny jest wyłapać nawet 99,5% cząsteczek o wielkości 0,0003 mm.

Wizualne i dźwiękowe alarmy szczelności oraz rozładowania baterii dają użytkownikowi pewność bezpieczeństwa w potencjalnie niebezpiecznym otoczeniu.

Źródło powietrza, czyli tak zwany blower posiada czujnik ciśnienia oraz regulację prędkości przepływu powietrza, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie wydajności respiratora do oddechu i aktualnego zużycia powietrza. Rezultatem jest wysoki komfort oddychania nawet przy zwiększonym wysiłku.

Pobierz dokumenty związane z produktem:

Ulotka Tiki.JPG
specyfikacja techniczna.JPG
dobór rozmiarów.JPG
10_powodów_maska.JPG
procedura dezynfekcji.JPG
Tiki respiratory protection - What are the benefits

Tiki respiratory protection - What are the benefits

Odtwórz Wideo
plaze-safe-pad1.jpg
plaze-safe-pad2.jpg

Plazmowy dezynfektor ambulansowy

Plazmowy dezynfektor Plaze Safe C, to wyjątkowe i niewielkie urządzenie, które łączy najnowsze technologie i działa również w obecności ludzi. Synergiczne i nieprzerwane działanie wielu metod dezynfekcji zabezpiecza personel medyczny i pacjentów na niespotykanym dotąd poziomie.
 

Jedno urządzenie – wiele technologii dezynfekcji

Światło UVC, promieniowa jonizacja fotokatalityczna (RCI), jonizacja plazmowa HPI, ozonowanie


- dezynfekcja powietrza i powierzchni
- praca w dwóch trybach działania (w czasie obecności i poza obecnością ludzi)

- unieszkodliwia 99,9% mikroorganizmów
- spełnia normę EN 1789 niezbędną do bezpiecznego montażu w karetkach

Tryb dezynfekcji (podczas obecności ludzi)

W podstawowym trybie urządzenie korzysta z jonizacji plazmowej HPI oraz promieniowej jonizacji foto-katalitycznej (RCI), aby stale dezynfekować powietrze i osłabiać mikroorganizmy na powierzchniach, gdy w ambulansie są obecni ludzie. Dezynfektor pobiera powietrze z otoczenia, dezynfekuje je wewnątrz, a następnie generuje i wypuszcza do otoczenia jony nadtlenowe i rodniki hydroksylowe, które przeciwdziałają mikroorganizmom na powierzchniach i w powietrzu.
 

Tryb ozonowania (poza obecnością ludzi)

Wysoce efektywna metoda, która dezynfekuje powietrze i powierzchnie w ambulansie docierając nawet do zakamarków i miejsc, gdzie nie dociera promieniowanie UV czy aerozol nadtlenku wodoru. Tryb ten może być bezpiecznie używany ze względu na czujnik obecności człowieka. Jeśli urządzenie wykryje ruch w odległości 7m, to automatycznie zaczyna zmniejszać ilość ozonu w powietrzu. Ozonowanie posiada jednocześnie silny efekt deodoryzacyjny i pozwala szybko usunąć nieprzyjemne zapachy.
 

Automatyczna dezynfekcja 99,9% trwająca tylko 60 minut.

Dzięki samoczynnej dezynfekcji i atmosferze ochronnej personel ambulansu jest bezpieczniejszy oraz nie musi własnoręcznie dezynfekować powierzchni. Oszczędza to zasoby, czas i siły ratowników przekładając się na lepszą efektywność ich pracy oraz szybsze przywrócenie karetki do ponownej funkcjonalności.

Wentylacja pacjenta

Respiratory to najbardziej poszukiwany sprzęt niezbędny do ratowania życia pacjentów z objawami niewydolności oddechowej. Najważniejsza funkcja, jaką powinien posiadać taki respirator, to tryb ciśnieniowy. 

Polecamy dwa z naszych respiratorów, które spełniają to kryterium.

MEDUMAT Transport

MEDUMAT_Transport.jpg

Jest to sprawdzony na rynku respirator ciśnieniowo i objętościowo zmienny, przeznaczony do wentylacji dorosłych, dzieci oraz niemowląt.
Respirator ten daje możliwość wentylacji pacjenta do 30 dni (posiada tryby ciśnieniowe, które umożliwią wentylację pacjenta ze śródmiąższowym zapaleniem płuc (czyli w przypadku powikłań wywołanych COVID-19).

Medumat Transport to wypróbowany w akcji respirator. Jest np. na wyposażeniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

MEDUMAT Standard2  3 NG

LIFE-BASE_3_NG_9410_300.jpg

Medumat Standard 2 3NG  to respirator, który posiada trzy specjalne tryby spełniające najnowsze wymagania w medycynie ratunkowej:

  • tryb CPR zapewnia wentylację w czasie RKO,

  • tryb RSI – wsparcie podczas procedury intubacji i wprowadzenie do znieczulenia,

  • tryb CPAP – nieinwazyjną wentylację z PEEP.

Respirator ten w tej konfiguracji posiada tryby ciśnieniowe, które umożliwią wentylację pacjenta ze śródmiąższowym zapaleniem płuc (czyli w przypadku powikłań wywołanych COVID-19).

ROZDZIELACZ do tlenoterapii masowej

rozdzielacz.JPG

Rozdzielacz przeznaczony do podawania tlenu czterem osobom jednocześnie z jednej butli.

Rozwiązanie to jest szczególnie użyteczne w sytuacjach, gdy konieczne jest natychmiastowe udzielenie pomocy wielu poszkodowanym naraz.

 

Urządzenia Multistar firmy GCE to generacja rozdzielaczy o uproszczonym sposobie obsługi, gwarantującym ustawienie właściwego poziomu przepływu gazu w każdej sytuacji. Przepływ tlenu ustawiany jest skokowo za pomocą pokrętła w zakresie 0–25 l/min, a jego wartość widoczna jest w okienku na jego obwodzie.

Prowadnica Bougie

Bougie.png

Prowadnica Bougie jest pomocą wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z trudną intubacją. Innowacyjne rozwiązanie zastosowane w nowym modelu prowadnicy Bougie polega na stworzeniu możliwości regulowania kąta ustawienia zakończenia prowadnicy przez użytkownika w trakcie dokonywanej intubacji.

Na prowadnicy znajduje się suwak który zmienia kąt ustawienia zakończenia prowadnicy w trakcie prowadzonej intubacji. Suwak wyposażono w tępe zęby. Jego konstrukcja umożliwia obsługę suwaka w rękawiczkach jednorazowych.

Przechwytywanie.JPG

Diagnostyka i monitorowanie parametrów życiowych pacjenta

Tam gdzie pod opieką znajduje się wielu pacjentów, ważne są sprawdzone rozwiązania dające możliwość łatwego dostępu do pacjenta z równoczesną możliwością stałego śledzenia parametrów życiowych, nawet podczas wykonywania niezbędnych procedur.  

Mobilny kontener z tomografem Siemens

Siemens.JPG

mobilne rozwiązanie dla szpitali umożliwiające diagnostykę pacjentów zakażonych COVID-19 poza terenem budynku a przez to uniknięcie skażenia stref szpitalnych.

Kontener firmy Zeppelin wyposażony jest w tomograf Siemens. 

Dodatkową zaletą jest łatwość dekontaminacji pomieszczenia kontenera.

Corpuls 3

big_corpuls3_part_modular_h.jpg

Corpuls 3 to wielozadaniowa stacja monitorująco-diagnostyczna z funkcją defibrylacji, która dostarcza niezbędnych informacji o stanie zdrowia pacjentów i wdraża, w razie konieczności, niezbędną elektroterapię.

Składa się z trzech modułów, które komunikują się między sobą na drodze radiowej.

– moduł monitora z drukarką

– moduł pacjenta

– moduł defibrylator/ stymulator

C3 COVID19.JPG

Corpuls control

na reke.JPG

Corpuls control to rewolucyjny produkt współpracujący z defibrylatorem Corpuls3.
Jego ideą jest zwiększenie kontroli nad parametrami  życiowymi pacjenta poprzez zapewnienie personelowi medycznemu ciągłego i wygodnego dostępu do mierzonych parametrów życiowych - szczególnie podczas jego transportu lub izolacji pacjenta.

Corpuls Control to dodatkowy monitor zakładany na nadgarstek ratownika. Dotykowy wyświetlacz TFT 2,45" o rozdzielczości 240x432px zapewnia dobrą widoczność danych, można go obsługiwać nawet w rękawiczkach lateksowych i IP66.

Mobilny stojak pod aparaturę medyczną

EMS MPPR 1 (004).jpg

Mobilny stojak pod aparaturę medyczną służy do mocowania różnego rodzaju sprzętu medycznego oraz butli tlenowych niezbędnych podczas prowadzenia resuscytacji pacjenta w warunkach polowych.

 

Platformę tę można zastosować także jako wózek reanimacyjny. Ta uniwersalna platforma umożliwia zamocowanie dowolnego rodzaju sprzętu medycznego mającego mocowanie do szyn Euro lub Modura. Dodatkowe dwie półki dają możliwość umieszczenia przy pacjencie sprzętu, który nie ma mocowania na szyny.

bottom of page