top of page
Szukaj

22 odprowadzenia z10 elektrodW 1991 roku Firma Corpuls, jako pierwsza, wprowadziła na rynek EMS defibrylator wyposażony w możliwość wykonywania za pomocą defibrylatora manualnego 12-odprowadzeniowego zapisu EKG.

W ten sposób przyczyniła się do powstania standardu, który obowiązuje do dziś.

Blisko 30 lat później Corpuls wprowadza w swoich defibrylatorach kolejne rozwiązanie, które stanowi następny krok w przyszłość - EKGMax.

EKGMax to poszerzona diagnostyka niedokrwienia mięśnia serca.


Wykorzystując dotychczasowy układ 10 elektrod ( 4 kończynowe i 6 przedsercowych ) mamy możliwość wykonania 22-odprowadzeniowego EKG poszerzonego w stosunku do tradycyjnych odprowadzeń o odprowadzenia tylne V7 do V9 i odprowadzenia znad prawej komory V3r do V6r, wektorową pętlę PQRST w trzech płaszczyznach.

22-odprowadzeniowe EKG jest zgodne z aktualnymi rekomendacjami Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.EKGMax dodatkowo wylicza i pokazuje w postaci numerycznej i graficznej ( kodowanie kolorami wyników ) współczynnik CEB, który jest elektrycznym biomarkerem serca. Czułość i specyficzność CEB jest porównywalna z troponiną ( biomarker biochemiczny )

Szczegóły i korzyści płynące z wykorzystania elementów EKGMax opiszemy w kolejnych doniesieniach. Jednak największym profitem jest poszerzenie możliwości diagnostycznych w zakresie niedokrwienia mięśnia serca i zwiększenie bezpieczeństwa naszych Pacjentów.

93 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page